Umakart vydává sídlištní novinku Vlci u dveří

Redakce

"Na sídliště prosakuje podzim. Ve výtahový šachtě hučí vítr, světlo na chodbě nesvítí a Bezprsťáka prej po letech pustili z vězení. Přes tenký zdi slyšíš, co se zdá sousedům vedle. Každej má svý sny. Každej má svý příběhy a každej má svý tajemství."  

Tak uvádí kapela Umakart, ve které zpívá Jaromír Švejdík, jež spolu s Dušanem Neuwerthem stojí za comebackovou deskou Václava Neckáře Dobrý časy, svoji novinku Vlci u dveří. Z nahrávky jste mohli slyšet letní singl A venku zase prší.

Album vychází 26. října, osm let po debutu Manuál.

Osm písniček otextoval Jaromír 99, dvě básník Jan Těsnohlídek. Vizuál má na starosti nositelka ceny Czech Grand Design Bára Prášilová a grafické studio Ex Lovers.

“Celá deska je hodně paneláková. Sídliště, herny, divný týpci, divný lásky. A mezi tím vlci, co čekaj na každou tvoji slabost a chybu, aby tě mohli roztrhaj na kusy. Nic krásnýho na první pohled. Ale všichni to prostředí důvěrně známe a máme ho pod kůží. Trochu nostalgie, a trochu žhavá skutečnost,”  říká Jaromír 99.

Album vyjde ve speciální krabičce, která  bude obsahovat mimo jiné i pět složených plakátů s portréty jednotlivých členů. Navíc titulní název a jméno skupiny napsali ručně členové kapely a výtvarníky, kteří zároveň někde mohou zanechat osobní vzkaz.

Vlci u dveří – seznam skladeb

Ve 4 ráno, Na hory, Kuku a Koko, Peníze nebo život, Unaveni, A venku zase prší, Votroci, Bezprsťák, Zítra ráno, Vlci u dveří

Umakart podpoří na podzim nové album i šňůrou koncertů. Jako host vystoupí s kapelou i Jan Těsnohlídek. Na větších koncertech se v roli předkapely objeví Ille, jejichž zpěvačku Olgu Königovou můžete zaslechnout na albu jako vokalistku. Ille navíc s Dušanem Neuwerthem točí nové album.

Koncerty

21. 11. – Brno – Fléda,  22. 11. – Olomouc – Jazz Tibet,  23. 11. – Valašské Meziříčí – M-klub,  24. 11. – Opava – Klub Art,  28. 11. – Plzeň – Pod Lampou,  29. 11. – Düsseldorf – Zakk,  13. 12. – Praha – Palác Akropolis