United Islands lákají na zahraniční East India Youth a Birth of Joy. Velký prostor ale dostane i domácí scéna

Redakce

Pražské ostrovy a kluby rozezní od 18. do 20. června dvanáctý ročník festivalu United Island of Prague. Na sedmi scénách proběhne přes 150 koncertů hudebníků všech chutí a žánrů z domácí i zahraniční scény. Na dosud největší ročník pražského festivalu přijede britský multiinstrumentalista East India Youthchicagská rapperka a politická aktivistka Shivani Ahlowalia s formací Alo Wala nebo psychadeliští Nizozemci Birth of Joy.

Páteční program bude patřit převážně domácím hudebníkům. Na pódiích zahrají například elektroswingovým Mydy RabycadKapitán Demo, alternativní trio Kyklos Galaktikos, crossover-rapová kapela grázlů a vejlupků“ Věc Makropulos nebo fešáci z Peter Pan Complex. Multikulturnost přimíchá turecký dream pop v podání The Away Days, lucemburská jazzovka Michel Reis Trio, dánští Alo Wala a ze Slovenska zavítají sympatičtí jazzmani Talent Transport a poetické trio Longitalkteré na ostrovech pokřtí své nové album s Milanem Caisem z Tatabojs.  

Většina zahraničních interpretů se objeví v sobotu v Kinského zahradě, na Kampě, Střeleckém ostrově a čtyřech pražských klubech včetně Roxy a Chapeu Rouge. Pod širým nebem si tak můžete přijít poslechnout  Williama Doyla alias East India Youth, který nedávno získal nominaci na prestižní Mercuryho cenu, Birth of Joy, domácí Monkey Business, mezinárodní směsici Crash Island, Lenku Dusilovou a Baromantiku, slovenské sousedy Bad Karma Boy nebo PSH v doprovodu Live Bandu. (kar)