Úplně zbytečná rocková Anastacia

Jana-Moravcova

Anastacia má ráda rock a rozhodla se, že to ukáže světu. Na desku It‘s a Man‘s World nazpívala jedenáct coververzí skladeb od U2, Rolling Stones nebo AC/DC, význam celého počinu je ale dost nejasný. Anastacia je sice bezesportu dobrá zpěvačka, skladbám typu One nebo Sweet Child O´Mine však nedává vůbec nic nového. Zkrátka, někdy je lepší nechat chlapský svět emocionálně vyrovnaným chlapům.

It‘s a Man‘s World je páté studiové album Anastacii. Po čtyřleté pauze si od něj čtyřiačtyřicetiletá zpěvačka slibovala velký návrat na scénu, a dala si na něm proto záležet. Namísto pokusu o nové hity vsadila vše na osvědčenou kartu – staré fláky jako Sweet Child O‘Mine (Guns N‘ Roses), Use Somebody (Kings of Leon) či Dream On od Aerosmith.

Poslechněte si Anastaciu v YouRadiu

Záměr se povedl, nové album vzdává poměrně slušně hold zavedeným rockovým kapelám a obstojně interpretuje hity. Ze sebe ale do skladeb kromě manýr na konci frází a opravdického mečení Anastacia nedává nic. Covery jsou ploché a zní, jako by si zpěvačka v mezičase ve studiu střihla na rozezpívání pár svých oblíbených písniček.

Jistě, kdo si občas s chutí nezazpívá třeba zeppelinovskou Ramble On nebo One od U2. Anastacia má pravděpodobně podobné cítění, ovšem to, jakým způsobem podává třeba zmíněnou Bonovu One, už je za hranicemi vkusu. Stejně nezvládnutá je i Back In Black od AC/DC, kde zní jindy poměrně osobitá Anastacia jako Chris Cornell ze Soundgarden. K uposlouchání jsou tyhle skladby jen díky parádním originálům.

Je až s podivem, že Anastacie se do desky coververzí nepodařilo vpasovat ani špetku originality. Když americkou zpěvačku srovnáme třeba s

), rozdíl se rýsuje zcela slyšitelně: Anastacia nenabízí na rozdíl od Norah nic intimního, žádné uvěřitelné emoce, nic, co by překročilo její popový stín.

It‘s a Man‘s WorldKdyby někdo uděloval titul "nejzbytečnější album roku", dostal by ho pravděpodobně It‘s A Man‘s World. Pokud Anastacia ony čtyři roky pauzy trávila vybíráním oněch jedenácti skladeb, na kterých si ujíždí, byl to dokonale promarněný čas.

Anastacia – It‘s a Man‘s World
Vydavatelství: Sony Music
Celkový čas: 48:31
Seznam skladeb: Ramble On, Best of You, Sweet Child O‘ Mine, You Can’t Always Get What You Want, One, Back In Black, Dream On, Use Somebody, You Give Love a Bad Name, Wonderwall, Black Hole Sun

Témata: