Už se to blíží. Yann Tiersen v Praze zahraje i tajné olympijské písničky

Redakce

Francouzský skladatel Yann Tiersen se ve čtvrtek 26. února vrátí po třech letech do Prahy. Mohlo zůstat jen u téměř bezedného koše s vlastní hudbou, ale to by nebyl experimentátor Tiersen. V Roxy ho doprovodí talentovaná francouzská zpěvačka a looperka Tiny Feet a přítomní budou svědky odhalení utajované nahrávky Kosmischer Laufer pro olympijský program NDR. Ta je dílem Martina Zeichneteho a od nahrávání ve východním Berlíně v letech 1972 – 1983 se bude premiérově hrát před živým publikem.

Zeichnete pracoval pro Státní olympijský program NDR a právě tady vytvořil nahrávky, které byly silně ovlivněné zvuky ze západního Berlína. Jediným publikem byli sportovci, kteří melodie používali k tréninku. Veřejně se hudebník prezentovat nemohl, jeho rytmy byly až moc prozápadní. Hudbu pak objevilo až v roce 2013 skotské vydavatelství Unknown Capability.

Yann Tiersen vydal loni nové album Infinity, ovlivněné ostrovním podnebím a také láskou ke kamenům. Kromě olympijské hudby se tedy šťastlivci, kteří sehnali lístek, budou moci těšit i na energii z bretaňského pobřeží. (red)