V autě si pouštím Bacha i Red Hoty, říká herec a moderátor Petr Vágner

Lubos-Prochazka

Mladý herec a moderátor Petr Vágner (31) ovládá v poslední době český rozhlasový a televizní éter. Slyšet ho můžeme každý víkend ráno na Frekvenci 1, moderuje také na Óčku a v poslední době září jako záchranář Radim v seriálu televize Nova Ordinace v růžové zahradě. Na Kouli.cz jsme probrali, jakou muziku má rád, které CD ho v poslední době dostalo a jestli půjde v srpnu na Madonnu.

Potkáváme se uprostřed letních prázdnin, máte za sebou nějakou dovolenou, nebo pořád pracujete?
Samozřejmě jsem využil toho, že jsou divadelní prázdniny a že jsme měli pár týdnů prázdniny i v Ordinaci v růžové zahradě, takže jsme vyrazili s rodinkou po delší době k moři. Moc jsme si to užili a po návratu jsme stihli i spoustu návštěv a výletů. Ale teď už mám bohužel zase plný diář! V Ordinaci už zase točíme podzimní díly, které jsou speciálně pro moji postavu hodně zajímavé. (směje se)

Zásadně jezdíte autem. Jakou muziku si v poslední době na cestách nejraději pouštíte?
Záleží na náladě. Nemám vyhraněný vkus, takže si dám třeba hip hop, potom Bacha a zakončím to Red Hoty. Taky si na cestách rád pustím oldies a na delší trasy si s sebou beru výběry, které používám občas i jako DJ. Často si také v autě opakuju písničky, které zpíváme v představení Vyhazovači v Divadle Radka Brzobohatého, no a samozřejmě si občas naladím i domovskou Frekvenci 1. (usmívá se)

Které CD jste si naposledy koupil – a líbilo se vám?
Mám cédéček hodně a pořád nosím domů další a další… Mám pocit, že to byli noví Eminem, Lady GaGa a Kanye West. A od kamaráda jsem dostal spoustu starých věcí od 2Paca. S většinou jsem spokojen…

Podívejte se na 2Paca

A na jakém koncertu jste byl naposledy?
Na poslední chvíli jsem v červnu dostal lístek na Depeche Mode, takže jsem po vysílání na Óčku sedl do auta a jel do Vršovic na koncert. Bylo to super, manželka mi dodnes závidí; je totiž jejich velkou fanynkou. Koncerty u nás jsou samozřejmě pohodlnější, ale některé hvězdy nedojedou až do Česka, a tak občas vyrazím i do zahraničí.

Vím, že vy i vaše žena Gabriela jste fanoušky Madonny. Vyrazíte v srpnu na její pražský koncert?
To ještě uvidíme podle mého pracovního vytížení… Zase budeme zřejmě shánět lístky na poslední chvíli. Byli jsme na její minulé show, moc se nám líbila, takže bychom rádi vyrazili i tentokrát.

Mimochodem, koho byste rád viděl z hudebních hvězd naživo, ale zatím se to nedaří nebo nemáte možnost?
Třeba Nirvanu, Michaela Jacksona nebo 2Paca. Ale z těch, u kterých je to reálné, třeba Red Hot Chili Peppers. Zatím jsem se na ně kvůli práci nikam nedostal.

Poslechněte si skupinu Red Hot Chili Peppres

http://www.youtube.com/watch?v=k9xCCjL1RZE

Ptám se v červenci každé Hvězdy v Kouli: zasáhla vás nějak smrt krále popu Michaela Jacksona?
Asi jako většinu populace, překvapilo mě to, šokovalo… Tohle je muzika našeho mládí, naší generace, takže mám doma většinu jeho desek. Je to škoda, mohl toho ještě hodně předvést.

Skončíme u hudební televize. Kdy vás vlastně můžeme vidět na Óčku?
Moderuju tam už dva roky, většinou jednou týdně pořad Inbox. Od září by to měly být pravidelně středy od 17 hodin a repríza následující den od 10 hodin.

Petr Vágner
Petr Vágnerse narodil  1. září 1977 v Bílovci. Vystudoval nejprve Střední odbornou školu polygrafickou a následně Vyšší odbornou školu hereckou. Prošel řadou rádií a televizí. V posledních letech se proslavil jako moderátor Evropy 2, nyní působí na Frekvenci 1. K tomu hraje záchranáře Radima v seriálu televize Nova Ordinace v růžové zahradě, objevuje se také v představeních pražského Divadla Radka Brzobohatého. Čtyři roky je ženatý s novinářkou Gabrielou Vágner, bydlí v Praze a společně vychovávají dceru Lillian (1,5).