Na červeném koberci se večer představili hlavní herci z Allenova filmu Kristen Stewart, Blake Lively a Jesse Eisenberg. Fotografům zapózovala i devítičlenná porota, které předsedá režisér George Miller. Členy poroty jsou například zpěvačka a herečka Vanessa Paradis nebo herci Kirsten Dunst, Mads Mikkelsen či Donald Sutherland.

Filmový svátek, který potrvá do 22. května a představí v hlavní soutěži 21 snímků. Mezi soutěžními snímky je například Julieta španělského režiséra Pedra Almodóvara, The Last Face amerického tvůrce a zároveň herce Seana Penna či La Fille inconnue belgických bratrů Jeana-Pierra a Luca Dardenneových.

V hlavní kategorii se představí i snímek vzniklý v česko-francouzské koprodukci. Film Personal Shopper je od francouzského režiséra Oliviera Assayase.

V sekci Cannes Classics budou mít zájemci příležitost zhlédnout digitálně restaurovaný český scifi film z roku 1963 Ikarie XB 1. Český film bude zastoupen také v nezávislé sekci La Quinzaine des Réalisateurs, kde bude promítán animovaný snímek Jana Sasky Happy End.

Jak jet na festival do Cannes a moc neplatit

Koukejte: Filmový festival v Cannes v číslech