Tipy na nominace na Oscary: Kdo to asi bude?

Redakce

V Los Angeles budou vyhlášeny nominace na Oscary, ceny americké Akademie filmového umění a věd za rok 2015. Všeobecně se očekává, že na nejlepší film budou nominovány snímky Spotlight, REVENANT Zmrtvýchvstání, Marťan, Sázka na nejistotu a Šílený Max: Zběsilá cesta. Potenciálních uchazečů je ale letos hodně a předvídat možného vítěze je mimořádně těžké, shodují se komentátoři. Český snímek Domácí péče režiséra a scenáristy Slávka Horáka se do finálové nominace v kategorii nejlepší cizojazyčný film nedostal.

Nejvíce nominací podle pozorovatelů získá patrně film REVENANT Zmrtvýchvstání, který vypráví o americkém lovci a průzkumníkovi Hughovi Glassovi. Snímek Alejandra Gonzáleze Iñárritua s Leonardem DiCapriem v hlavní roli bude nejspíš nominován nejen v kategorii nejlepší film, režisér nebo herec, ale i v technických kategoriích, jako je například nejlepší zvuk.

Pro DiCapria, který za svůj výkon v tomto filmu nedávno získal Zlatý glóbus, by to byl první Oscar, ačkoli nominací má už pět. „DiCaprio je o krok k blíž k Oscarovi,“ komentoval to web Business Insider.

Mnoho nominací by mohlo získat i drama z období studené války Most špionů s Tomem Hanksem v hlavní roli a lesbická romance Carol v hlavní roli s Cate Blanchett, která bude pravděpodobně nominována na nejlepší herečku, a Rooney Mara, která nejspíš získá nominaci v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli.

Film Carol měl ovšem pět nominací na Zlaté glóby a odešel s prázdnou, což podle některých filmových odborníků jeho šance na Oscarech zmenšuje. Podobně je na tom prý Spotlight, film Thomase McCarthyho o reportérech listu The Boston Globe, kteří se dlouhodobě metodicky věnovali kauze zneužívání dětí v katolické církvi. Ceny v podobě známé sošky budou předány 28. února.

Padesát odstínů šedi získal šest nominací na Zlatou malinu. Kdo další byl nominován na anticenu?

Čtyři nejděsivější horory roku 2015: Viděli jste je všechny?

Témata:,