V Malajsii vzniká v korunách stromů nejdelší skluzavka na světě

mim

V malajsijském zábavním parku vzniká nejdelší skluzavka na světě. Vykukuje mezi vrcholky stromů.

Nejdelší skluzavkou na světě je zatím 605metrová atrakce v Action Park v New Jersey, která se tímto titulem chlubí od roku 2015. V zábavním parku Escape Theme Park v malajsijském státu Penang ale teď vzniká žlutomodrá skluzavka, která bude měřit 1140 metrů a svým návštěvníkům slibuje čtyřminutovou jízdu džunglí.

Proč jsou skluzavky krátké?

„Naším plánem bylo postavit vodní skluzavku, která by umožnila návštěvníkům pohled do celého parku. Na pokoření světového rekordu jsme zprvu vůbec nepomýšleli. Jsem nicméně pyšný na to, čeho jsme dosáhli,“ sdělil zpravodajskému webu Channel News Asia výkonný ředitel parku Sim Choo Kheng.

„Nikdy jsme nechápal, proč jsou všechny skluzavky tak krátké a rychlé. Chtěl jsem proto postavit atrakci, která by trvala dobrých pár minut,“ pokračoval. „Velmi mi záleží na zdejším životním prostředí, takže jsme dělali vše pro to, abychom uchovali zeleň,“ prozradil dále Kheng.

Zájemce o sklouznutí vyveze na sedmdesát metrů vysoký kopec lanovka, pak se svezou pralesem a skončí ve velkém plaveckém bazéně. Skluzavka by měla být dokončena na konci července, otevřena bude v srpnu, píše web Extrastory.cz.