V New Yorku se budou dražit šaty Arethy Franklin

ČTK, mim

V New Yorku se bude dražit třicet šatů Arethy Franklin. Odhadní cena jednotlivých kusů oblečení zesnulé královny soulu se pohybuje mezi 800 až 4000 dolary (18 000 až 89 000 korun). Aukce je naplánovaná na 10. listopadu, necelé tři měsíce po smrti slavné 76leté zpěvačky, která 16. srpna podlehla rakovině.

Aretha Franklin byla také velkou módní legendou a „královnou stylu“. Zájemci budou mít příležitost vydražit na příklad její bílé hedvábné šaty se zlatým lemováním, které měla na sobě v roce 1997 při vystoupení na inauguraci Billa Clintona americkým prezidentem.

Další nabízený kousek – červené šaty s flitry od návrháře Arnolda Scassiho – zpěvačka oblékla na koncert v newyorské Radio City Music Hall v roce 1991. Jejich cena se odhaduje na 3000 dolarů.

Nedávné pohřební smuteční slavnosti v Detroitu se zúčastnily četné osobnosti amerického veřejného života, včetně hudebníků jako je Stevie Wonder a Ariana Grande, bývalý americký prezident Bill Clinton s manželkou Hillary, herečka Whoopi Goldberg, nebo moderátorka Oprah Winfrey.