V Plzni se ukáže loutková pohádka Malý pán. Hudbu složil Milan Cais z Tata Bojs

Redakce

Dnes bude mít na plzeňském filmovém festivalu Finále premiéru loutková pohádka režiséra Radka Berana Malý Pán, k níž dělal hudbu Milan Cais z Tata Bojs (kteří na listopad chystají novou desku). Do kin půjde 14. května.

„Od začátku jsem viděl film jako loutkový, který by představil jedinečnou československou loutkářskou školu,“ řekl po pražské novinářské projekci producent Jakub Červenka. Režisér Beran, člen divadelní společnosti Buchty a loutky, kombinoval prosté principy se složitými technologiemi. Na plátně jsou tak nejen domečky z mechu a postavy z borové kůry, ale i svítící objekty a bytosti téměř mimozemské. Využívají ale i „lidskou“ techniku – jezdí na motorce, sledují televizi a využívají i složitých zabezpečovacích zařízení.

Titulní hrdina má na začátku příběhu všechno, ale trápí ho sen, že mu přeci jen „něco“ schází. Přestane být spokojený a vydává se na cestu, v níž musí vykonat spoustu nelehkých úkolů, překonat strach i pohodlnost. Na konci ztrácí samotu a nachází nové kamarády.
 
Snímek vznikl na základě úspěšné dětské knihy Velká cesta Malého pána a využívá klasické loutky zasazené do reálného prostředí lesa. Autorem scénáře byl Lumír Tuček, výtvarníkem František Antonín Skála a za kamerou stál Filip Sanders. Hlasy loutkám propůjčili například Saša Rašilov, Valérie Zawadská, Zuzana Bydžovská, Klára Sedláčková, Tatiana Vilhelmová a Pavel Liška. (red)