V televizi poběží magazín o natáčení desek. Začnou Mandrage

Redakce

Česká televize odvysílá 2. září 2011 první díl nového magazínu Radiorock. Pořad bude mapovat vznik rockových desek přímo v nahrávacím studiu. Podle režiséra Pavla Jiráska jde o nový typ hudebního pořadu, jenž se inspiroval pořady britské BBC.

"Chceme sledovat vznik alb způsobem reality show, jak se to vaří, jak to vzniká. U nás většinou existují pořady, které mapují hotový produkt, nikoliv samotné nahrávání," vysvětlil Jirásek.

"Nahrávání vypadalo tak, že do studia jsme vždycky přivedli jednu kapelu s jedním producentem, které jsme zavřeli na den do studia. Kapela měla za úkol nahrát během dny tři nebo čtyři skladby," popsal Jirásek. Radiorock je podle něj založen na konfrontaci zkušeného producenta s mladou kapelou a interprety, které mají ke kariéře teprve "našlápnuto".

V šesti dílech se objeví šest kapel, které autoři pořadu vybrali ze zrhuba stovky. Těšit se můžete například na Mandrage, Animé, Lesní zvěř nebo November 2nd.

Výsledné nahrávky písniček budou k dispozici ve na webu České televize a pravděpodobně také ve vysílání Českého rozhlasu. (sli)