Václav Neckář chystá desku Mezi svými. Písničky mu dali staří i mladí

Redakce

Když vydal Václav Neckář před dvěma lety comebackové album Dobrý časy, za kterým stála dvojice Jaromír Švejdík a Dušan Neuwerth (spoluhrají v Umakartu), byl to nejen písničce Půlnoční velký úspěch. Nyní se Neckář hlásí s další řadovou deskou s původním materiálem, pojmenovanou Mezi svými. Vychází 31. října a podílela se na něm různorodá autorská společnost.

Poslechněte si Václava Neckáře v Youradiu

„Dle názvu alba by se dalo čekat, že to budou jen moji dvorní autoři jako například Eda Krečmar nebo můj brácha Honza. Zdeněk Rytíř už bohužel nestihl žádnou píseň, ale jeden text mi napsala jeho dcera Alenka Rytířová. Honza Fischer, syn Ivo Fischera, napsal dva texty, Václav Kopta, syn Pavla Kopty také dva, a tak jsem vlastně stále mezi svými, i když jako s autory se s nimi setkávám poprvé,“ říká Václav Neckář. 

Václav Neckář a Dobrý časy: I stárnutí může být radost

Václavova hudební rodina se však za poslední tři roky rozrostla díky Dobrým časům o další generaci, a tak se kromě výše zmíněných na albu jako autoři objevují nové „mladé“ tváře: Jiří Hradil (Tata Bojs, Lesní zvěř), Márdi (Vypsaná fixa), Filip Rácz (Fíha), David Dvořák (Kašpárek v rohlíku), Marek Doubrava (Hm…) a Petr Kotouš, který s Doubravou hrával ve folkovém duu Billy a Kid, či Luďek Špilauer. S Martou Kubišovou si na albu Neckář zazpívá premiérově duet, písničku Noc

Na albu opět nechybí duo Švejdík – Neuwerth. Švejdík přispěl coby textař a skladatel, Neuwerth jako producent. Leitmotivem alba jsou Vánoce, ale podle autorů nejde o čistě vánoční desku. Týká se témat jako jsou mezilidské vztahy, naděje nebo samota.  

Album vychází v roce, který předchází 50ti letům spolupráce a prvních Neckářových nahrávek pro Supraphon. Společně s deskou budou k dispozici speciální zlaté a stříbrné pamětní medaile. Ty přichystala Pražská mincovna dle Václavova portrétu, který navrhl Jaromír Švejdík. (red)