Václav Neckář pokřtil Dobrý časy. Dojemně

Redakce

Dojemně působil Václav Neckář, který spolu s Jaromírem Švejdíkem, Dušanem Neuwerthem, kapelou, Lenkou Dusilovou a sborem Doubravánek pokřtil ve vyprodaném Švandově divadle novou desku Dobrý časy (recenze).

Koncert zahájila svým akustickým setem dvojice Švejdílk – Neuwerth. Jen s kytarou zpíval Švejdík původné verze "Neckářových" písniček, například Stínohry, Tohle není píseň o lásce nebo Noční vlaky. Folkovou komorní atmosféru na pódiu dokresloval umělý ohníček.  

Příchod Václava Neckáře doprovodil velký potlesk, jenž se místy měnil v aplaus ve stoje; dojatý Neckář si po každé písničce plácal s kapelou a došlo i na pár showmanských gest. Hezky vyšel duet s Lenkou Dusilovou Na Rafandě, silně vyzněla i trojice Hledal jsem tě paneTajemstvíPůlnoční s hostujícím Doubravánkem. Půlnoční, doprovázenou snímky z filmu o Aloisi Nebelovi, si s Neckářem dal celý sál.

Co na tom, že Neckář chvílemi příliš neintonoval anebo se netrefil do rytmu, kapela za ním hrála spolehlivě, stejně spolehlivě zpíval i Jaromír Švejdík. A když navíc Neckář přidal své staré hity Stín katedrál, Kdo vchází do tvých snů nebo Kytara, radostně se pohyboval po pódiu a užíval si každou chvíku i každý tón, měl všechny stoprocentně na své straně. Comeback se vším všudy.

Součástí večera bylo také předání zlaté desky za více než 6000 prodaných alb. "Tolik prodaných desek za jeden měsíc v těchto časech, to je docela dobrý," zažertoval Neckář. Desku-vinyl pak pokřtila Lenka Dusilová.

Křest Dobrých časů bude mít dnes ve Švandově divadle pokračování, pak se Neckář s kapelou přesune do Brna a Olomouce. (sli)