Vánoce v televizi: Co nás čeká? Pravidlo tří nových pohádek zůstalo neporušeno

Redakce

Vánoce už se nám pomalu, ale jistě blíží a Česká televize tak uveřejnila, na co se během těchto svátků můžeme těšit. Co to bude?

Na Štědrý den bude mít premiéru pohádka Karla Janáka Korunní princ. V hlavní roli se zde objeví Eva Josefíková, v roli jejích rodičů pak můžeme vidět Petra Štěpánka a Zlatu Adamovskou.

Na Boží hod vánoční nás čeká rovněž premiérová pohádka s názvem Svatojánský věneček, tentokrát v režii Jiřího Stracha. Ten do role princezny obsadil začínající talentovanou herečku Elišku Jansovou, kterou mohou diváci znát z loňské pohádky Princezna a písař, kde hrála jednu z dvorních dam.

Dále uvidíme Jirku Mádla či Bolka Polívku. 26. prosince pak poběží slovensko-česká pohádka Johančino tajemství režiséra Juraje Nvoty. Dočkáme se i tradičních českých pohádek jakou jsou Tři oříšky pro Popelku či Anděl Páně.

Chybět nebudou ani filmy, například Správnej dres s Jirkou Mádlem a Taťánou Kuchařovou, Fair Play nebo Andělé všedního dne. Silvestr bude patřit Všechnopárty, Zázrakům přírody a show Do roka a do dna. Nový rok zahájí koncerty České filharmonie i Vídeňských filharmoniků.

5 věcí, co jste nevěděli o Simpsonech: Kdo má pět prstů a kdo měl být Krusty

Galerie: Jak by to vypadalo, kdyby se pohádkové krásky potkaly s filmovými drsňáky