Vánoční návštěva u Heleny Vondráčkové


„Lidé by se měli o Vánocích navštěvovat. Já jsem zde v Lucerně jako doma, takže vítejte u mě na návštěvě.“ Těmito slovy přivítala Helena Vondráčková diváky na svém nedělním vánočním koncertu ve vyprodaném sále pražské Lucerny. Výkon nestárnoucí pěvecké hvězdy byl téměř bezchybný, člověk občas až žasnul nad jejím rozsahem.

Energická Helena Vondráčková otevřela vystoupení ve svižném rytmu písně Já půjdu dál. Společně se šesti tanečníky se zapojila do tanečních kreací. I když byli o poznání mladší, Helena s nimi neztrácela krok. Následovala starší píseň a pak již zpěvačka odkryla první eso v rukávě. Tím byla skladba z připravovaného alba, které vyjde příští rok. Píseň s názvem Mít rád až k zbláznění sklidila ovace, ačkoliv bylo znát, že je v ní ještě co pilovat, zejména ne zcela zvládnuté výšky. Avšak podobný problém u ostatních písní zpěvačka neměla. První polovinu koncertu zakončila známými songy Neuč slunce hřát, Vzhůru k výškám nebo Přejdi Jordán.

Zahostovala Absolonová, Zelenková i David
Prvním hostem večera byla královna muzikálů Monika Absolonová. Ta potvrdila svou pozici na trůnu perfektně zazpívanou písní Teď královnou jsem já. Krátce po pauze se na jevišti objevila Jitka Zelenková. Svým blokem zakončeným duetem Zpívání obě zpěvačky navodily v Lucerně vánoční atmosféru. V té pak pokračovala Helena písněmi Vánoce jak hrom a Když mě přijmeš do svých svátků. Energetickou bombou byl s písní Nonstop poslední host Michal David. Po jeho vystoupení následovala smršť Heleniných hitů, které směrovaly show do finále, jako Sladké mámení, Samba nebo Dlouhá noc. Závěrečná slova poslední písně si zazpívali všichni hosté a zatančili všichni tanečníci. Konec koncertu to ovšem nebyl. Helena přidala dalších pět skladeb. Při písni Bílé Vánoce začalo se stropu Lucerny chumelit.

Poslechněte si Dlouhou noc od Heleny Vondráčkové

Jediným zklamáním při dobře dramaturgicky uspořádaném koncertě bylo účinkování smyčcového orchestru. Ten sliboval v písních Heleny Vondráčkové jisté obměny, avšak špatně ozvučené hudební těleso nepřineslo nic nového. Songy, v nichž dostaly smyčce větší prostor, zněly příliš kovovým zvukem, který do atmosféry moc nezapadal. Vyskytly se také technické problémy s ozvučením, které by se na koncertu tohoto typu neměly objevit. Návštěva u Heleny Vondráčkové nicméně měla své kouzlo, nabila diváky energií a trochou toho vánočního sentimentu. Celý koncert se natáčel a v budoucnu vyjde na DVD. Radost nerozdávala Helena pouze přítomným divákům, ale i opuštěným dětem. Jako patronka nadace Naše dítě předala do rukou této organizace 1,7 milionu korun od dvou soukromých sponzorů.

Vánoční koncert Heleny Vondráčkové
21. prosince 2008, Praha, Lucerna

 

Témata:, ,