Včelka Mája se dočkala 3D pokračování. Opět s Gottem

Redakce

Němečtí autoři se po čtyřiceti letech rozhodli natočit ve 3D nové díly kresleného seriálu Včelka Mája. Producenti původně zvažovali, že pro ně nechají napsat novou hudbu a titulní píseň, nakonec se ale rozhodli, že v seriálu ponechají hit Karla Gotta Biene Maja.

"Znamená to pro mě sepjetí s dalšími generacemi. Jsem rád, že hit Karla Svobody v seriálu zůstal,“ řekl Kouli Gott. Zároveň zavzpomínal, že před lety se mu do natáčení písně vůbec nechtělo.

„Muziku měl Karel Svoboda už napsanou, hotový byl i německý text. V roce 1976 jsme oba shodou okolností pobývali v Hamburku, kde si mě Karel Svoboda našel a začal přesvědčovat, abych Včelku Máju nazpíval. Zatáhl mne do nahrávacího studia, kde jsem mu oponoval, že děti nikdy nebyly mým publikem. Nakonec mě ale zlomil a já jeho píseň nazpíval. A dneska jsem tomu moc rád," dodal Gott.

Nová pokračování začne v dubnu vysílat německá televize ZDF, následně by měla zamířit do kin, na DVD a do světa. Není vyloučeno, že je koupí i některá z českých televizí. (lbp)