Ve Francii omylem vyhlásili Black Eyed Peas kapelou roku

Redakce

Americká hiphopová skupina Black Eyed Peas byla při udílení francouzských hudebních cen NRJ Awards omylem vyhlášena nejlepší zahraniční kapelou. Při ceremoniálu vyšlo najevo, že cenu měla získat německá mladá rocková kapela Tokio Hotel. Může za to americká zpěvačka Kesha a a francouzský choreograf Kamel Ouali, kteří omylem přečetli jméno prvního z nominovaných místo jména vítěze. K velkému překvapení si pak pro pcenění nikdo nepřišel. Situace byla o to trapnější, že stejná chyba se stala loni, kdy si místo Rihanny cenu omylem odnesla Katy Perry. Podle serveru BBC publikum v sále na organizátory bučelo.
Ceny francouzské rozhlasové stanice NRJ se letos v Cannes udělovaly již pojedenácté. V každé kategorii jsou v nich tradičně vyhlašováni nejlepší francouzští a zahraniční interpreti.
Nejlepší zahraniční zpěvačkou se stala Rihanna, skokankou roku je Lady Gaga. Nejlepším zahraničním zpěvákem byl vyhlášen Robbie Williams, který si odnesl také čestnou cenu a na předávání zazpíval píseň Morning Sun z poslední desky Reality Killed the Video Star. Zklamaní Black Eyed Peas se mohli utěšit alespoň cenou za nejlepší zahraniční píseň, kterou získali za hit I Gotta Feeling.(sli)