Ve vaně, v autě, s kapelou. Klára Vytisková má klip o svém manželství

Redakce

Ve vaně, v posteli, u snídaně, na zkoušce s kapelou nebo v autě. Všude tam chtěla zpěvačka Klára Vytisková, známá z kapely Toxique, zachytit, jak je skvělé být s někým, koho člověk miluje. Výsledkem je videoklip k písni Survival, který předznamenává její sólový debut. Pod názvem KLARA. vyjde na přelomu roku.

Hlavními postavami aktuálního videa jsou Klára a její manžel, bubeník Roman Vícha. K nim domů se na několik dnů nastěhoval filmový štáb, aby manželský pár natáčel od rána do večera.

„Písnička, stejně jako klip je o intenzivním vztahu. Když jsem se s Romanem seznámila, byla jsem tak šťastná, že jsem přestala mít potřebu skládat nové věci. Teď ale náš vztah dostal nový rozměr, který mě inspiruje. A to všechno jsem chtěla do videa i písně dát,“ popisuje Vytisková.

Nějakou dobu pak hledala filmový štáb, který by její příběh zachytil intimně, ovšem bez bulvárního nádechu. A našla režiséra Štěpána Vodrážku. Jsem čerstvě ženatý a téma manželství pro mě tedy ještě v životě nebylo tolik aktuální jako nyní. Když mi Klára poprvé řekla, že Survival je o ní a Romanovi, o manželství a o tom, jak je skvělé být s někým, koho člověk miluje, věděl jsem, že to je přesně moje téma, popisuje režisér.

Kláru s Romanem nakonec podle svých slov natáčel úplně všude a při všem. Zachytit a natočit tak osobní a důvěrnou věc, jakou je vztah, je myslím velmi náročné, ale s tak skvělými lidmi to bylo vlastně nakonec hrozně jednoduché a přirozené. Natáčeli jsme v mikroštábu a celé natáčení probíhalo spíš jako víkend strávený s kamarády."

Samotnou píseň Survival složila KLARA. během jedné zimní noci. „Roman byl zrovna na turné a já si uvědomila, že bez tohodle kluka si neumím představit nic a že po těch osmi letech, co jsme spolu, je náš vztah ještě větší masakr než první rande,“ popisuje zpěvačka. Se svou holčičí kapelou se chystá příští rok na turné, detaily o ní zveřejní v prosinci spolu s informacemi o albu. (sli)