Ve Vybíjené podle Viewegha si zahraje celá Partička

Redakce

Podívejte se na trailer filmu Vybíjená, který půjde do kin 12. března 2015. Snímek podle knihy Michala Viewegha natočil režisér Petr Nikolaev. Pro režiséra znamená film návrat k Vieweghovi, v roce 1997 režíroval jeho Báječná léta pod psa.

Kniha i natáčený film jsou „groteskou o přátelství, osudových láskách, kráse a ošklivosti, alkoholu a hledání lidského štěstí. V několika časových rovinách vypráví příběh spolužáků, kteří spolu prožívají různé životní etapy.“ V úloze tří kamarádů se objevuje úspěšné trio z televizního seriálu PartičkaMichal Suchánek, Richard Genzer a Ondřej Sokol. „Klíčové bylo, kdo ztvární členy tříčlenné mužské party. I když kniha vznikla v době, kdy kluky nemohl znát, jako kdyby to Michal Viewegh napsal pro ně,“ říká režisér. 

 Nejnavštěvovanější filmy podle knih Michala Viewegha:
Účastníci zájezdu (režie  Jiří  Vejdělek, 834 708 div.áků, Román pro muže (Tomáš  Bařina, 584 425), Román pro ženy (Filip Renč, 584 382), Nestyda (Jan Hřebejk, 582 369)

V úloze krásky Evy se ve dvou časových rovinách vystřídají dvě známé české modelky – Simona Krainová a Linda Bartošová. Lukáš Vaculík si ve Vybíjené zahraje profesora, který Evě významným způsobem vstoupí do života. Glosátorku života Hujerovou předvede Simona Babčáková.

Na to, která další knížka by si ještě zasloužila svůj film, sám Michal Viewegh odpovídá:Filmů bylo, myslím, už docela dost. Na Vybíjenou se těším, ale někdy si říkám, že úplně všechny mé knihy by se snad ani na plátno převádět nemusely, některé si to možná nezaslouží.“ (sli)