Vědecky potvrzeno: TOTO je jediný účinný způsob, jak se zdravě vypořádat s rozchodem

Redakce

Ach jo. První máj, všichni se muchlují pod třešněmi a vy sedíte doma a pořád ještě se nemůžete vypořádat se svým posledním rozchodem. Ale nezoufejte! Vědci konečně přišli s něčím užitečným a vymysleli tu jedinou věc, která fakt pomáhá.

Když je člověk po rozchodu, neměl by sedět doma, ale rychle se něčím zaměstnat – najít si nový koníček nebo něco takového. Opravdu to funguje, anebo je to jen placebo, které oddaluje moment, kdy se vyrovnáme s tím, že jsme dostali kopačky? To se rozhodli zkoumat vědci z americké Univerzity Colorado Boulder.

K experimentu přizvali skupinu 40 lidí, kteří za posledních 6 měsíců prožili „emočně náročné romantické odmítnutí“ a zkoumali, jak na jejich náladu působí věnování se činnostem, co je dělají – nebo by měly dělat – šťastnými. Nešťastníky pak nechali vyprávět detaily o rozchodu a sledovat fotografie jejich ex. Polovině z nich pak dali nosní sprej s tím, že to je substance, která aktivuje ty části mozku, se kterými souvisí pocit spokojenosti. 

A světě div se – tahle půlka začala být velmi rychle výrazně veselejší a vyrovnanější! Co to tedy znamená? Ať už placebo, nebo ne, jedině dělání věcí, ze kterých máme pocit štěstí, nám pomůže přenést se přes rozchod. Když se totiž do něčeho takového pustíte, váš mozek se nastaví na vidinu lepší budoucnosti.

Takže si přestaňte pořád dokola pouštět Bridget Jones a začněte něco dělat! Doporučuje 10 z 10 chytrých hlav!

5 lidí popisuje moment, kdy se máte radši rozejít než se dál trápit

10 věcí, které rozhodně nedělejte po rozchodu