Velký comeback Blur na spadnutí


Po dlouhých deseti letech se vrací na pódia populární britská formace Blur. Kdysi největší konkurent neméně známých Oasis bratrů Gallagherových usoudil, že „jsou věci, které můžeme dělat spolu, že nejsme úplně zbyteční, že máme důvod existovat“. Spory se urovnaly, válečná sekera zakopala a Blur jsou zpět.

Blur oživují zpěvák a frontman Damon Albarn, mezi jehož zajímavé poslední projekty patří například kapela The Good, The Bad and The Queen, a kytarista Graham Coxon, původní sestavu doplňují baskytarista Alex James a bubeník Dave Rowntree. Dvacet let od založení skupiny tedy v létě zřejmě oslaví pěkně pohromadě. Všichni fanoušci doufají v jejich druhý začátek. „Je fantastické, že jsem získal svoje staré přátele zpět,"  říká Albarn.

Poslechněte si hit Blur – Song 2

Kapela, která vznikla v roce 1989 a spolu se skupinami Oasis bratří Gallagherů a sheffieldskými Pulp Jarvise Cockera stála v 90. letech u základů stylu zvaného britpop, se proslavila například hity Song 2, Girls and Boys či Country Hous. Dlouhodobé rozpory však vedly roku 2002 k odchodu Grahama Coxona. Stalo se tak během natáčení zatím poslední, sedmé desky Think Thank, která vyšla rok poté. Odchodem Coxona přestali Blur společně koncertovat a jednotliví členové se věnovali sólovým kariérám. Poslední koncert odehráli Blur v roce 2000 v londýnské Royal Festival Hall – a ačkoli první vystoupení po letech se mělo uskutečnit na „místě činu“, tedy opět v Londýně, již nyní je více než jisté, že metropoli toto prvenství vyfoukl Manchester. Už v pátek 13. února ráno začal předprodej vstupenek na koncert 26. června v Manchester Evening News Arena.

Song Coffee and TV se objevil na soundtracku k filmu Velmi nebezpečné známosti 2

Kdo plánoval, jak si užije všude avizovanou „premiéru“ 3. července v Hyde Parku, ale včas nemyslel na lístek, ten má smůlu – už jsou všechny pryč. Celých 110 tisíc vstupenek zmizelo z předprodeje ohromujícím způsobem, během dvou minut! S velkým štěstím možná něco seženete na 2. července, na stejném místě, ve stejný čas. Za dalším koncertem Blur byste se pak museli vypravit 11. července až do Skotska.

Témata:,