Víc Stinga pro Nicole Scherzinger!

Jana-Moravcova

Do ošatky se zbytnými tanečními cédéčky přihazuje svou novinku i Nicole Scherzinger. Do boje tasí bývalá frontwoman tanečně-hudební skupiny The Pussycat Dolls nejen známé jméno, ale i vlivné producenty. Kdyby se svými hity čirou náhodou neuspěla v rádiích, v tělocvičnách se jistě chytne. Aerobic se na skladby z desky Killer Love pošlape skvěle.

První vokalistka dívčí popové úderky The Pussycat Dolls Nicole Scherzinger měla svůj sólový projekt nachystaný už na rok 2007. Špatné načasování a neúspěch singlů donutily Nicole dát sólovou kariéru k ledu a chvíli počkat. Příležitost oživit desku s původním názvem Her Name Is Nicole nastal až po rozpadu domovské kapely. Startovací pozici ale Nicole nemá zrovna jednoduchou; se švédským producentem RedOne se snaží o úspěch v éře Lady Gaga, a navíc s nepříliš invenčním popem.

Rovnice je to jednoduchá a dá se podle ní leccos poskládat. Nicole je pěkná holka, která umí zpívat a vrtět zadkem. Plus otrocké duc duc, občas nějaký ten rockový drive (Killer Love) a moderní R‘n’B. K tomu nákladné videoklipy, které bude s radostí pouštět MTV, a je vystaráno. Deska Killer Love zapadá do učebnice mainstreamového dance-popu dokonale.

Nicole Scherzinger – Killer Love

Nicole Scherzinger má skvělý hlas, škoda jen, že se rozhodla využít ho k nahrání desky pro hodiny aerobicu. Při poslechu singlu Poison či skladeb Wet a Say Yes si nelze v duchu vidět nic jiného než dámy potící se v tělocvičně nejbližší ZŠ na hodině zumby. Pravidelnost rytmu zmiňovaných kousků je skoro odstrašující. Right There i You Will Be Loved zase spadají do kategorie „přimícháme R‘n‘B flow a ubereme dunění“. Od každého trošku, jako kdyby pejsek s kočikou vařili dort.

Nicole Scherzinger – Poison

O to víc překvapí porušení pravidel a hlas Stinga, který se objeví v deváté skladbě Powers Out. Z dračice Nicole, která tahá z hlasivek agresivní a vysoké tóny, se rázem stává plachá laň s něžným vokálem, skvěle naladěná do Stingova stylu. Na jednu stranu se divíte, kde se taková skladba uprostřed diskotéky vzala, na druhou si říkáte, proč takových skladeb není na desce víc?

Nicole Scherzinger feat. Sting – Powers Out

Vždyť Nicole sama dokazuje, že jí rocková i jemnější poloha sedí mnohem více než maska expresivní disco-dominy v blyštivém oblečku s holými hýžděmi. Po Stingově okénku se z Killer Love stane jako mávnutím kouzelného proutku úplně jiná deska; klidná Desperate, barevná Casuality, za kterou by se nemusela stydět ani Beyoncé, i závěrečná klavírní balada AmenJena zní daleko sympatičtěji než tuctový diskopop.

Nicole Scherzinger – Casuality

http://www.youtube.com/watch?v=KbPE44A5um0

Ploché taneční vypalovačky bez emocí Nicole Scherzinger pravděpodobně zařídí umístění v hitparádách. Jejich život bude ale jepičí, jen co je vytlačí nové zaměnitelné skladby od zaměnitelných zpěvaček. Je to škoda, protože Nicole Scherzinger - Killer LoveNicole na desce dokazuje, že je muzikální a se svým hlasem dokáže ledasco. Killer Love je ale velmi nevyrovnaná deska. A kdo ví, jestli se ke zmíněné „stingovce“ vůbec proposloucháte.

Nicole Scherzinger – Killer Love
Vydavatelství: Universal
Celkový čas: 55:10
Seznam skladeb: Poison, Killer Love, Don’t Hold Your Breath, Right There, You Will Be Loved, Wet, Say Yes, Club Banger Nation, Power’s Out ft. Sting, Desperate, Everybody, Heartbeat ft. Enrique Iglesias (Rudi Wells‘ Open Heart Remix), Casualty, AmenJena

Témata: