Video: 100 °C šermují s robotickou dcerou Jitky Asterové

Redakce

Čtvrtou studiovou desku (s pracovním názvem Freaky Boys) ohlásila na leden příštího roku česká trash-popová kapela 100° C. Přihodila navíc klip k písničce Eye For An Eye, která se na desce taktéž objeví.

V hlavní roli excentrické šermující kněžky se představila dcera Jitky Asterové Anna Linhartová (19), která se dostala do povědomí veřejnosti zejména díky roli ve filmu Nevinnost režiséra Jana Hřebejka.

Klip se natáčel na speciální kamery, použíté při natáčení filmů Sherlock Holmes nebo Hobit. Režie se ujal art director audiovizuálního studia Manaworld a zároveň baskytarista kapely 100°C Ondřej Urbanec, jenž má zkušenosti s točením pro Tata Bojs či Rytmuse.

"Použili jsme super slowmotion kameru v hodnotě tři a půl milioni korun, která se zpravidla používá na trikové záběry packshotů v reklamě. Na roztrikování ran šermířů a házení barev se tahle technologie hodila dokonale. Druhá kamera byla v 5K rozlišení pro trikové scény a klíčování," dodává Urbanec. Drobnou zajímavostí také je, že na kostýmy pro video se spotřebovalo patnáct metrů látky a šily se sedm dní. (sli)

Jak se natáčelo

Výsledný klip