Video: 30 Seconds to Mars představují Ditu Von Teese a Damiena Hirsta

Redakce

30 Seconds to Mars se ve svém novém osmininutovém klipu Up In The Air vydali do hlubokých vod popkultury. Ve videu se objevuje dílo nejslavnějšího současného umělce Damiena Hirsta (to jsou ty barevné puntíky), tanečnice burlesky Dita Von Teese na mechanickém býkovi či olympijská gymnastická hvězda McKayla Maroney.

Klip režíroval frontman kapely Jared Leto pod pseudonymem Bartholomew Cubbins, natáčelo se v jakémsi obrovském hangáru či továrně.

"Tohle video je něco tak extra, nic podobného jsme nikdy před tím nedělali. Bizarní a halucinogenní cesta neuvěřitelnou surreálnou krajinou," komentoval dílko, na které by se neměli dívat lidé s epilepsií, Leto.

Singl Up In The Air bude mít příznačně premiéru na Mezinárodní vesmírné stanici, kde ho astronaut Tom Marshburn pustí do vesmírného éteru, zatímco mu kapela bude k dispozici v Houstonské velící centrále, aby si s ním na dálku popovídala. Tento rozhovor bude živě přenášen v pondělí od 18:10 středoevropského času.

Písnička se objeví na chystaném albu Love Lust Faith + Dreams, které vyjde 20. května. Zmiňované puntíky od Damiena Hirsta budou tvořit obal desky (foto v galerii).

30 Seconds to Mars zahrají letos na festivalu Rock for People. (sli)