Video: Boris Carloff má islandský klip, kde dny běží pozpátku

Redakce

Je tu podzim a s ním i nový klip producenta a hudebníka Borise Carloffa. Natočil ho na Islandu k písničce Days Go By. Písnička bude na jeho druhé desce, která vychází letos na podzim.

„Text písně je o tom, jak strašně rychle nám ubíhá život a nikdy nestíháme, co chceme. Zpívám o tom, jak se člověk mění díky vnějším skutečnostem. Kvůli tomu je jinou osobou, než byl třeba před deseti lety,“ popisuje Boris Carloff, který ve skladbě nahrál všechny nástroje. Režisér Martin Živocký pak atmosféru písničky v klipu umocnil takzvanou časosběrnou metodou.

Znamená to, že záběry pořídil v relativně dlouhých časových intervalech a pak je přehrál ve zrychleném tempu a pozpátku.  „Syrová islandská krajina nabízí člověku inspiraci, ale taky spoustu technických překážek, proto námět a celé ladění videoklipu vznikalo přímo na místech, kde se natáčelo,“ dodává Živocký.

O přípravách alba jsme psali zprávu. Jak zní nová, elektroničtější tvář Carloffa, jenž si album neprodukuje sám a ke spolupráci přizval islandského kolegu Bárdi Johanssona, posuďte sami. Nahrávka se bude křtít 17. října v klubu La Loca v Praze. (red)