Video: Být znovu zamilovaný, to je tak hezký. Kittchen vydává desku Kontakt

Redakce

Maskovaný písničkář Kittchen dnes vydal v pořadí třetí desku Kontakt. Písničky připravoval přes různé kanály spolu s multiinstrumentalistou Tomášem Neuwerthem (Umakart), který také vymyslel název alba.

„Souvisel s plánovaným způsobem nahrávání. Dohodli jsme se, že odjedeme někam na samotu a tam všechny písničky, co jsem doma skládal dohromady z ruchů a šumů na počítači, přehrajeme ve dvou na živé nástroje. Nakonec nám ale trvalo z různých důvodů docela dlouho, než jsme se opravdu setkali, a tak slovo kontakt nakonec nasbíralo hned několik významů,” říká Kittchen.

Hudebník se snažil dodržet květnový termín vydání alba, dvě předchozí desky plus dvě remixová alba totiž měl hotová vždy na 1. máje. S Kontaktem to ale nevyšlo. „Nakonec jsme opravdu rádi, že jsme si dopřáli čas. Po roce, kdy jsme se vídali jen na koncertech, jsme se na sebe museli ladit. A tak jsme se na pár nocí zavřeli v gotickém domě v Úštěku a nahrávali, až se z nás kouřilo. Myslím, že díky tomu jsme se dostali blíž sami k sobě, k jádru písniček, ale i k našim osobním příběhům a démonům. A tím jsme si možná otevřeli cestu k mnoha dalším setkáním a kontaktům,” dodává. 

Album vychází u vydavatelství Červený kůň, 3. července společně s časopisem Full Moon i jako CD. Zdarma je možné ho stáhnout z Kittchenova webu.

Křest proběhne 23. září v Divadle Komedie, k němuž Kittchena nyní váže i pracovní vztah. Pouští totiž svou hudbu v představení Ženy/Zločiny.doc. Hereckého ansámblu a komorní scény využil i při natáčení prvního klipu k písničce Zamilovaný. “Je to pro nás trochu netypická písnička, vlastně skoro lovesong. Akorát jakoby naruby,“ dodává Kittchen. Podívejte se na něj tady. (red)