Video: Calm Season to zkoušejí v poli a s češtinou

Redakce

Akustické duo Calm Season vydává po dvou letech novou desku. Jak už název Symboly napovídá, zpěvák a kytarista Adam Vopička a violloncellistka a zpěvačka Terezie Kovalová se od angličtiny přesunuli k mateřskému jazyku. „Rozhodli jsme tak i z toho důvodu, že máme posluchače z několika různých generací, které spojuje hlavně jazyk,“ říká Terezie Kovalová. Na druhém albu, které vychází „symbolicky“ 28. října a v ten samý den se bude křtít v Paláci Akropolis, ovšem Calm Season zůstávají stejně melancholičtí jako na debutu Mosaic Views.

Prozatím je tu dvojice s klipem k písničce Výhled, kterou režírovali WeAre Productions. „Nakonec to byla vlastně společná práce a celkovou realizaci protkala spousta překážek – špatný počasí, smazaná karta v kameře, nekonečný hledání lokace v den natáčení. Nakonec jsme Výhled umístili do okolí Malé Skály v Českém ráji,“ říká Adam Vopička.

Produkce alba, nahraného na chalupě v Krhanicích, se opět ujal multiinstumentalista a producent Lukáš Chromek. „Je to naše šedá eminence. Člověk, který stojí zvukově za každou z devíti skladeb na desce,“ dodává Vopička.

Vstupenky na pražský křest stojí 150 Kč. (sli)

Calm Season vyrážejí na Symbolické turné
28.10. Praha, Palác Akropolis
, 4. 11. Brno, Kabaret Špaček, 6. 11. České Budějovice, Horká Vana, 11. 11. Plzeň, Anděl Café
,
21. 11. Poděbrady, Kafíčko
, 27. 11. Ostrava, Stará Aréna
, 4. 12. Písek, kavárna U Vavřiny