Video: Coldplay zkoušejí muzikál s herci z Game of Thrones. A fanoušci brečí smíchy.

Redakce

O tom, že je megapopulární seriál HBO Game of Thrones prodejním artiklem čislo jedna není pochyb. Ale co se stane, když se britští filantropové Coldplay rozhodnou proměnit ostře sledovaný fantasy příběh v muzikál určený pro charitativní účely? Ať zní původní záměr sebehrůzněji, vzniklo fantastické video, kterému si během prvních pár dní na Youtube dostalo přes 7 milionů shlédnutí.

Projekt, který má na svědomí zpěvák Chris Martin a jeho banda, vznikl v rámci Red Nose Day nadace Comic Relief, která již 30 let sbírá prostředky na pomoc dětem. Coldplay složili několik písní psaných na tělo postav ze seriálu a přizvali hlavní protagonisty do studia v Los Angeles, aby propůjčili své hlasy dobré věci. 

Znalci GoT (a angličtiny) se pobaví nad texty i pěveckými výkony herců. Kit Harington alias nehynoucí klaďas John Snow si střihnul rockovou romantiku pro svou seriálovou lásku Ygritt (Rose Leslie), úchylný sadista Ramsay Bolton (Iwan Rheon) zpívá hlasem Johnnyho Cashe baladu o mučení a vykleštění Theona Greyjoye (Alfie Allen) a pro Jamieho Lannistera (Nikolaj Coster-Waldau) složili Coldplay svůj prní slaďák o incestu. Královna draků Daenerys Targaryen (Emilia Clarke) se vrhla na povedené raggae a Tyrion Lannister (Peter Dinklage) zpívá drsným hlasem swingovku o hlavních postavách, které zemřely tahem nekompromisního pera autora knižní předlohy George R. R. Martina. Ve dvanáctiminutovém videu se prostě máte na co těšit. (kar)