Video: Dočasná svatá Xindla X

Redakce

Nový rok Xindla X odstartoval singl Dočasná svatá s novým klipem, v němž figuruje i Rosťa Novák z cirkusu La Putyka. Část klipu se natáčela přímo během představení Slapstick sonata.

"Asi by bylo jednoduší dělat další a další kopie Anděla a Lásky v housce, ale mě by to nebavilo. Místo toho radši zkouším hledat nové polohy – jako je tato hořká milostná balada. Je to píseň o lásce. Teda spíš o nelásce. O tom, jaké to je, když si někdo myslí, že se zamiloval, ale ve skutečnosti mu jde jen o to, moct někoho přetvářet k obrazu svému. V klipu o tom vypráví příběh mladé akrobatky a jejího principála, který ji svou nevyslovenou láskou dusí. Já v tom příběhu hraju postavu, jež v jejich příběhu hodně zamíchá karty," říká Xindl X, který tentokrát zpívá na melodii Dalibora Cidlinského Jr.

Zajímavostí je, že píseň původně původně vznikla pro album Lucie Bílé, ale v průběhu jejího vzniku Xindl s písní tolik srostl, že se rozhodl nechat si ji pro své vlastní album Láska. To vyšlo loni na podzim.

Kromě nového klipu Xindl X aktuálně nabízí i koncert přeložený ze začátku prosince. V pražském  Divadle Gong zahraje 18. února, přidaný koncert se koná 17. února. (sli)