Video: Rugby, házená, fitko. Chlapi sú kokoti, zpívá Mucha

Redakce

O zpěvačce Nikole Muchové alias Mucha sme psali v souvislosti s její první deskou Slovácká epopej. Nyní Mucha dokončuje druhé album Josefene, které se bude křtít v Praze 5. listopadu ve Vagonu a 19. listopadu v Brně v Sonu. Podívejte se na super klip k písničce Chlapi sú kokoti, což je od Muchy poslední „vzpomínka“ na zmiňované album Slovácká epopej. Sportovce si tu zahráli členové baletu Národního divadla Brno.

Videoklip kapela plánovala už dávno. Je zúčtováním s debutem i starými traumaty frontmanky, která se po vydání alba nechtěně stala mluvčí svobodných matek. „Shodli jsme se na macho fotbalistech a macho baleťácích a jejich promyšlené nesourodé choreografii na fotbalovém hřišti v brněnských Obřanech. Dalšími účastníky nahrávání byly svatební šaty ze sekáče za 49 korun, mlhostroj, čočková pomazánka, pár piv, a jedna z posledních horkých nedělí,“ říká o videoklipu Nikola.

Práce s idejemi machismu jako jedním z prvků hodných výsměchu je pro Muchu už typická. „Frázi chlapi sú kokoti si oblíbila řada žen i mužů, možná právě díky její časté trpké pravdivosti. Tato píseň se s trochou nadsázky stala hymnou frustrace zhrzených žen, byla by velká škoda ji nezachytit také obrazem,“ dodává Nikola.

Na vydání druhého alba Josefene se Mucha nyní snaží do konce října získat prostředky od fanoušků ve formě předplatného alba a dalších benefitů prostřednictvím portálu Hithit.cz. Nikola na něm pokračuje v podpoře deprimovaných žen, ovšem tentokrát šetří vulgarismy. Sází na naivitu, dvojsmysly a syrové city. (red)

A Ježíše jste viděli?