Video: Jana Kirschner zpívá v Dětech, favoritovi mezi slovenskými filmy

Redakce

Věřím, že naděj a víra neumírá, zpívá krásná Jana Kirschner v průvodní písničce ke slovenskému povídkovému filmu Deti režiséra Jaroslava Vojteka. Snímek bude mít premiéru v Praze během přehlídky Současný slovenský film 2014, která proběhne od 16. října.

Písničku Jana Kirschner složila se svým partnerem, britským hudebníkem Eddie Stevensem. „Když mi zavolal producent filmu Mátyás Prikler a oslovil mě s nabídkou napsat titulní skladbu pro film Jara Vojtka, řekla jsem mu, že mám něco, co by se mohlo hodit. Překvapila mě jejich okamžitá pozitivní reakce. A skutečně, když jsem se podívala na film, věděla jsem, že jsme našli tu pravou píseň, dokonale to spolu funguje,“ říká zpěvačka.

Film, jenž doporučuje i slovenský časipis Týždeň, vypráví ve čtyřech příbězích o komplikovaném vztahu rodičů a dětí. Ve vztazích se odráží nejen osobní frustrace, ale také sociální situace nebo neschopnost zvládnout těžkou životní situaci.

Janu Kirschner jsme naposledy chválili v souvislosti s písničkou Tak to mám rád (video), již nazpívala s kapelou Korben Dallas. Její deska Banská Bystrica vyjde letos na podzim. Kirschner 20. října pak pošle ven album Moruše Čierna, což je druhý díl Moruše Biele. Psali jsme o ní zde. (sli)

Trailer k filmu Děti