Video: Jasná páka má klip jako od Toyen a vyráží na turné

Redakce

Skupina Michala Ambrože a Davida Kollera Jasná páka nedávno zveřejnila zbrusu novou skladbu Konec nočních toulek (psali jsme o ní tady), ke které nyní přihazuje krásný surreálný klip, první oficiální za více než třicet let historie skupiny. Autorem černobílého snímku je Dominik Miškovský, jenž natočil videa i pro Kollerband, Lucii nebo Monkey Business.  Je to barvitá podívaná o zádrhelu velké lásky pod vlivem měsíčního úplňku a macerovaného pelyňku,“ říká Miškovský.

Skupina zároveň ohlásila, že se letos na podzim vydá na československé turné. Na patnácti zastávkách představí nové album Černá deska, které vyšlo letos v březnu. Startuje se 18. září v Čelákovicích, šňůru Jasná páka zakončí  dvojkoncertem v Paláci Akropolis. „V minulosti jsme hrávali dvojkoncerty na Chmelnici. Rádi bychom si tuto tradici zopakovali a taky chceme, aby rodiče mohli vzít sebou děti na koncert. Takové „klidné“ nedělní odpoledne s Jasnou Pákou v Akropoli,“ dodává Michal Ambrož

Poslechněte si Jasnou páku v Youradiu

K reinkarnaci Jasné páky, které v osmdesátých letech tvořila základ české nezávislé rockové scény, došlo před šesti lety před zahájením provozu pražského multikulturního centra Meet Factory. Tehdy se po dvou desetiletích sešli na jednom pódiu David Koller s Michalem Ambrožem. Letos v březnu se zrodilo zmiňované album Černá deska, respektive 2CD složené z nových písní a ze záznamu z loňských koncertů, nazvaných Stará vlna s novým obsahem. (sli)