VIDEO Koule.cz: Výkaly ve stanech Hip Hop Kempu. Je to standard? Odpovídali DJ Wich, Vladimir 518 a Rytmus

Redakce

Letošní ročník festivalu Hip Hop Kemp uzavřel léto s poněkud nezvyklým odérem. Ne, řeč není o nasládlém marihuanovém kouři, na který jsme u hiphopové komunity zvyklí. Jak v srpnu informoval Hradecký deník, jednalo se o zápach VIP hovínek.

Pořadatel se dohodl s místní neziskovkou, které přislíbil darovat stany, které zbudou ve VIP sekci po návštěvnících festivalu. Když ovšem zástupci organizace Domu Matky Terezy na místo přijeli, aby si stany prohlédli,  čekal je nevšední zážitek. „Přístup organizátorů byl takový, že se tvářili, jako by nám dávali úžasnou svátost. Ale to, co se ve stanech skrývalo, to byl opravdu humus,“ svěřil se Deníku terénní pracovník Petr Macl, který neskrýval své rozčarování: „Rád bych věděl, jestli mi může někdo vysvětlit, jak někoho napadne kálet do stanu.“

Zalezou si do toho stanu…

Na jeho řečnickou otázku sehnali místní reportéři odpověď od pořadatele festivalu, Radka Maliníka: „Lidé si berou s sebou druhé stany, aby je používali jako soukromou toaletu. Jinak by mohli také kálet všude okolo. Jestli si tam dávají ty stany, tak proto, aby vidět nebyli, zalezou si do toho stanu a tam se tedy vykálejí,“ odhalil Maliník roušku zapáchajícího tajemství hiphopové scény.

Redakci Koule.cz to nedalo a vypravila se po stopách hovínkového rituálu zapátrat mezi špičkami české a slovenské hiphopové scény. Jestli jsou na nápadně nafouklé stany ve VIP sekcích festivalů zvyklí DJ Wich, Vladimir 518 nebo Rytmus, uvidíte na videu:

Videorozhovor s Vladimirem 518: Díky tomu, že jsem přestal hulit, tak je mi mnohem líp

Do rozhovoru s DJ Wichem pro Koule.cz vlezl Rytmus!