Video: Landa zase zpívá Kryla. Příští rok to rozjedeme, vzkazuje

Redakce

Daniel Landa alias Žito 44 se rozhodl, že své protispolečenské postoje pošle do světa skrz písničku Král a klaun od Karla Kryla, jejíž coververzi vyrobil. Jedná se už o druhou Krylovu předělávku, poprvé si Landa vzal v roce 2003 na paškál Morituri te salutant.

„Krylův Král a klaun je pozdrav pro radost a nese i alegorické vysvětlení motivace projektu Žito,“ říká zpěvák a zároveň jezdec rallye. Závodní auto hraje v klipu k písničce hlavní roli, Landa se v něm prohání po jižních Čechách a hlavně v Českém Krumlově. Drobnou roli dostala tu dostala i Landova kamarádka, zpěvačka a taktéž milovnice rallye Olga Lounová, která je pod klipem podepsaná jako scenáristka a supervizorka.

"Mystery show" Žito zahrnuje kromě klipu Král a klaun a předchozího žraločího videa Lagu a sériii koncertů, naplánovanou na rok 2014:  
23. 11. 2014 – Ostrava, ČEZ Aréna,  25. 11. 2014 – Pardubice, ČEZ Aréna, 27. 11. 2014 – Brno, BBV pavilon P,  29. 11. 2014 – Praha, TipSport Arena. Vstupenky stojí 490 – 790 Kč.

K frontánnímu útoku Landa dodává: “Letos se naše snažení rovnalo spíš jen poznávání prostředí, nácvikům a přípravám, příští rok se jede tenhle úkol plnit naostro." (sli)