Video: Marie Kieslowski se v Selective Mute změnila v rockerku. Nebo rockera?

Redakce

Zpěvačku a klavíristku Marii Kieslowski budete znát z indie-folkového dua Kieslowski, které hraje klidné písničky v minimalistických aranžích doplněné českými texty. Hudebnice se ovšem nyní představuje v trochu jiné poloze; v rockové kapele Selective Mute zpívá anglicky a s daleko větší energií. Poslechněte si ukázky z aktuálního EP Sick Pop, které se bude křtít ve středu 24. června v klubu Grid v Opatovické ulici v Praze.

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/playlists/118260129″ params=“auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true“ width=“100%“ height=“450″ iframe=“true“ /]

K písničce Vessel A vzniklo lyric video, které točil Mariin partner, režisér Bohdan Bláhovec spolu se Štěpánem Fokem Vodrážkou, který spolupracoval například s Vladimirem 518 nebo Never Sol. Vizuál vychází ze zkušenosti, že zpěvačku si cizí lidé občas pletou s mužem.

Selective Mute založila Marie Kieslowski s hudebníky z rodného Mostu ještě před vznikem mediálně známějších Kieslowski. (red)