Video: Michal Pelant je v Geronimu temný jako samotná písnička

Redakce

Kytarista a spoluhráč Davida Kollera Michal Pelant nachystal nový klip k temné písničce Geronimo z loňské desky Na hraně. Točil ho s ním autor předchozího videa Vodopády Tomáš Bláha.

Motiv vzývání slavného indiánského náčelníka Geronima přechází v písni na obecnou rovinu, každý z utlačovaných se dočká svého dne, kdy se všechno změní. „Tohle, v principu ušlechtilé, téma je poměrně hojně zneužívané všemi manipulátory, režimy a diktátory. Doufám, že v tomhle případě zůstane jen u poselství,“ říká Michal Pelant o textu, který pro něj napsal komik Lukáš Pavlásek

„Když jsem se s Lukášem seznámil, bavili jsme se o textech a zjistil jsem, že Lukáš má minimálně dvojí tvář. Spolupráci jsme zahájili na albu Lenky Nové Psí hodina. Desku jsem produkoval, napsal všechny písně a Lukáš ji celou otextoval. Další spolupráce proběhla na albu Davida Kollera Teď a tady, tam Lukáš otextoval taky jednu mojí píseň. Z Lukášových scének a skečů je jasně cítit, že umí pracovat s textem, vypointovat ho. Píše i knihy pro děti,“ říká Pelant.

Michal Pelant bude hrát na jaře v Praze, v létě pak nebude s kapelou chybět na festivalech. (red)