Video: Monikino kino běžkuje v klipu, který si vypůjčilo od OTK

Redakce

Jestli vás zajímá, zda je zpěvačka Monika Midriaková z dua Monikino kino opravdu tak špatnou běžkařkou, jak zpívá v písničce Běžky z desky Prázdniny (recenze je tady), pak neváhejte a rovnou se podívejte na nové video.

Ale pozor: věci někdy nejsou takové, jaké se na první pohled zdají, a proto si nemůžeme být jistí, jestli běžky v klipu chvílemi neovládá Ondřej Ježek ze spřátelené skupiny OTK. Video Běžky totiž vzniklo „na pozadí“ regulérně zimního klipu Lavina, který před dvěma lety udělali právě OTK.

„Stačilo nám jenom přitočit sebe samotné na zeleném pozadí. Prostě nám přišlo nejlepší vzít jejich hotový videoklip a nabourat se přímo do něj. Jednoduše ho vysquatovat,“ říká druhý z dua Petr Marek. „Natáčení byla sranda. Bylo hezké jezdit po Praze za babího léta s autem plným kytar, zimních bund a lyží.“

S videoklipem hudebníkům pomohli Dáša Sedláčková a Studio FAMU. Kapelu, o níž se v písničce zpívá, si zahráli autoři vizuálů Monikino kino: fotograf Stanislav Tryputen a grafička Magdalena Hrubá, která připravovala obal alba Prázdniny. Ta jako DJ Bílý Tesák společně s Lukem Mayenem vystoupí na dnešním křtu desky v pražském klubu Café V lese.

Ať už je to s lyžováním skupiny Monikino kino jak chce, jedno je jisté: Monika má v klipu krásný zimní svetr a písnička Běžky je o naději, že i to, co vypadá jako odepsané, může jednoho dne zase začít fungovat. (sli)

Původní klip od OTK k písničce Lavina