Video: Nauzea Orchestra koná dobro. V němčině, angličtině i češtině

Redakce

Skupina Nauzea Orchestra, rozkročená mezi Ústím nad Labem a Prahou a žánrově mezi rockem, postpunkem i odkazy na country, křtí 28. února v Malostranské besedě své třetí album Dobro. Skupinu zachycuje v rozervanějších polohách než na předchozích nahrávkách The Dark Side Of The Raven a Meisterstück Eins. Kytary zní ponuře a tvrdě, elektronické elementy skladeb mají přímočařejší spád, skladbám po odchodu zpěvačky Mücke dominuje mužský vokál zpěváka a skladatele Ondřeje Švandrlíka.

Ten je kromě autorství skladeb kapely podepsán také pod hudebním doprovodem mnoha divadelních představení Činoherního studia i dalších divadel. V představení Zkrocení zlé ženy zní také skladba Der Sonnenstaat, která se s vydáním nového alba dočkala bizarního videoklipu v režii Davida Mencla. Der Sonnenstaat je také jednou ze tří skladeb, které vokálem obohatila hostující La Petite Sonja z Kill the Dandies!

Album obsahuje deset skladeb zpívaných hned ve třech jazycích: „Možná je to trochu zvláštní,“ vysvětluje Ondřej Švandrlík. „Poetický zvuk němčiny nenahradíš ničím, angličtina se tak nějak zpívá sama, chtěli jsme si ale i vyzkoušet, jak do našich skladeb zapadá čeština.“ (red)