Video: Prodavač vydává desku Malý ráje

Redakce

Před třema lety vydal EP Duchové, teď je tu s celou deskou Malý ráje. Řeč je o zpěvákovi, který si říká Šampón, a Malý ráje vydává se svou kapelou Prodavač.

Na Malých rájích Šampón žánrově navazuje na novější písničkysvé bývalé skupiny Sporto i na zmíněné EP Duchové, osmička skladeb se pohybuje na hranici barevného indiepopu a elektra. V textech, které Šampón píše česky, se pak opakuje téma nejistoty, váhání a taky stará pravda, že nejtěžší boje člověk svádí sám se sebou.

"Duchové byl přetlak různejch, někdy i třeba protichůdnejch pocitů a uvědomuju si, že se můžu sám nachytat. To platí asi pro všechny věci, co píšu, protože podle mýho neexistuje žádnej konečnej stav. Malý ráje, aniž by to měl bejt koncept, jsou právě o uvědomění, o tom, že si musím připustit, že spoustu věcí nebo názorů stejně přehodnotím," říká Šampón.

"Na druhou stranu jsou pro mě čím dál důležitější věci spojený s kamarádama, s rodinou a s tím, co nacházím ve vztahu, a tady jsem si jistej naopak dokonale. Malý ráje jsou pro mě deska o tom, že všechny problémy mají svoje řešení. Ale nekonkretizuju ho, protože nemám pocit, že mi to přísluší," dodává.  

Album nahrála kapela Prodavač v sestavě Šampón – Pe.Klo – Kluk – Stejky během dvou dnů ve studiu Ondřeje Ježka, desku produkoval Tomáš Karásek. Vychází u vydavatelství Starcastic Records.

Prodavač – Malý ráje
1. Tichá pošta, 2. Šetřim slova, 3. Oči bestie, 4. Zdrojový kód, 5. Signály, 6. Lepší než sny, 7. Malý ráje, 8. Autopilot

Venku už je také první klip, k Malým rájům ho vyrobila animátorka Joanna Jurczak. Ta také stojí za videem k písničce Cílek od zmíněné kapely Sporto. Deska Malý ráje se bude křtít 28. února v pražském klubu Pilot. (sli)