Video: Slovákům Billy Barman natočili klip fanoušci

Redakce

O slovenské kapela Billy Barman jsme psali na Kouli nedávno: dělali jsme rozhovor se zpěvákem a zároveň organizátorem festivalu Grape Jurajem Podmanickým (Nová deska? Sedím doma s kytarou a opírám se o ni).

Teď jsou tu Billy Barman s klipem ke skladbě Kolotoč z posledního alba Modrý jazyk. Klip v režii Braňa Vinczeho točili fanoušci na své tablety a smartphony na první párty #podlaseba, na které se střetli komunitní přátelé a fanoušci kapely. Díky jejich záběrům vzniklo množství materiálu, z kterého Vincze sestříhal bootlegovou část klipu.

„S materiálem se pracovalo hůř kvůli různým kvalitám výstupů z různých telefonů, ale lidi byli super, udělali úžasnou atmosféru, celé to vzniklo díky nim.“ Akce se uskutečnila v září v zavřené, squotě v bývalém Německém veslařském klubu, který dotvořil atmosféru párty i klipu.

„Po našem posledním romantickém videoklipu Vrkoče jsme chtěli udělat něco jiného, živého a ulítlého. Byla to fantastická zkušenost, měli jsme pocit, že fanoušci s námi víceméně odehráli celý koncert,“ řekl zpěvák Juraj Podmanický. Oni to ale doopravdy hodně poctivě natočili,“ dodává kytarista a zpěvák Jozef Vrabel.

Součástí klipu je i ministory v polštině. „Chtěli jsme ministory z Hollywoodu a volnými asociacemi jsme přišli k polštině, říká Braňo Vincze. (red)