Video: Soundtrack k Zejtra napořád natočili The Fellas. V Hongkongu

Redakce

V polovině července bude mít premiéru další český film. Jmenuje se Zejtra napořád, režíroval ho Rudolf Havlík, hrají v něm Vica Kerekes, Jiří Lábus nebo Klára Issová a vypráví o mladém obchodníkovi, který žije mezi Čínou a Českem a svůj neurovnaný život touží změnit – „zejtra a napořád“. Atmosféru snímku dokresluje novinka We Should Care z dílny akustické kapely The Fellas (dříve Goodfellas). Klip k písničce se natáčel Hongkongu, kde se část filmu odehrává.

„Je to moje prvotina, takže je trochu i o mně samotném. Hledal jsem proto hudbu, kterou sám poslouchám,“ říká režisér Havlík. Našel ji až neuvěřitelnou náhodou: „Byl jsem už trochu zoufalý, protože se mi nic pořád úplně nelíbilo a viděl jsem na Facebooku fotku Jonnyho z The Fellas s akustickou kytarou v ruce. Tak jsem se ho zeptal, jestli by se nechtěl potkat. Sešli jsme se, a bylo to  přesně to pravé.“ 

„Tušil jsem, že film potřebuje hudbu plnou emocí, jaké zažíváte při cestování, nebo při vzpomínání na svá minulá dobrodružství. Poslal jsem několik návrhů a velmi rychle jsme se shodli,“ dodává kytarista kapely a autor většiny skladeb Jonny Anděl, který má od loňského roku hraniční zážitek. „Loni v dubnu jsem se z celkového vyčerpání zhroutil na koncertě. Konfrontoval jsem se s vlastní smrtí a můj život se od základu změnil. Tuhle zkušenost jsem pak vložil i do textů,“ vysvětluje.

Film Zejtra napořád bude mít premiéru na karlovarském filmovém festivalu, kde bude uvedený v oficiálním programu mimo soutěž.