Takhle nahráváme, podpořte nás, prosí elektroswingaři Mydy Rabycad

Redakce

Elektroswingová skupina Mydy Rabycad s výraznou rusovlastou zpěvačkou Žofií Dařbujánovou natáčí druhé album Glamtronic a hledá na něj finanční podporu prostřednictvím HitHit.cz.

Nikomu z kapely není víc než 22 let, za sebou už ale mají dva roky starou společnou desku Let Your Body Move, která se díky velkému vydavatelství dostala až do Japonska. Na nové nahrávce skupina pracuje za dveřmi hudebního studia Svárov. Electroswing pro ni nyní bude spíše významným živným prostředím, než plně určujícím prvkem. „Není to cesta, jako spíš výchozí bod. Elektroswingem to začíná, ale nekončí,” hodnotí žánrové směřování členové kapely.

Na novince by mělo být celkem jedenáct písniček, v nichž si zahostují i věhlasní jazzoví muzikanti Josef Fečo na kontrabas nebo Miroslav Hloucar na trumpetu. „Zatímco debut jsme si vydali na vlastní náklady, nyní je celkový rozpočet skoro čtyřnásobný, a proto bychom se rádi obrátili na veřejnost s prosbou o pomoc,” vysvětlují mladí hudebníci.

Cena narostla především vzhledem k výrazně většími počtu lidí, kteří se na ní podílejí. Díky příspěvkům pak kapela bude moct spolupracovat například s producenty Tomášem Konůpkou, Yardou Helešicem či Lukášem Martinkem. Cílová částka 60 000 Kč tvoří asi čtvrtinu celkových nákladů. (red)