Video: Takhle si smíření představuje temná skupina Vložte kočku

Redakce

Skupina Vložte kočku, která v roce 2013 vydala ceněné album Seat, nachystala na letošní březen novinku Hedvika. Pokračuje na ní v temných, někdy až přespříliš naléhavých řetězcích textů, které gradují tak, jak graduje nervózní, ale pestrá a přitažlivá hudba. I tentokrát svou poetikou spadá do skupiny kapel jako WWW nebo Kyklos Galaktikos.

Podívejte se na nový klip k písničce Smíření. Album si můžete poslechnout na SoundCloudu a koupit na Bandcampu za 50 Kč. CD bude k dispozici za 220 Kč. Pražský křest je v plánu na 31. března do Paláce Akropolis. Koncertní setlist představí větší část nové desky, zazní ale i starší skladby. 

„Po tom, co jsme vydali Seat, jsme půl roku hráli jenom Seat, přesně jak na albu. Nedávno jsme pro sebe znovu objevili nějaké skladby z prvních nahrávek, které jsme dlouho naživo nehráli. A věci ze Seatu nás stále dost baví, takže u příležitosti vydání Hedviky pracujeme na setu, který představí průřez naší tvorbou ve světle nové desky,“ říká bubeník kapely Cyril Kaplan na webu Paláce Akropolis.

A o čem je album Hedvika, jímž skupina završuje albovou trilogii? „Život, to je to oč Hedvice běží. Hedvika balancuje na hraně, neví, jestli ano nebo ne, chápe, jak věci jsou a co je potřeba, ale zatím si nezvolila cestu. Nebo možná zvolila, ale nedává to na sobě znát,“ doává Kaplan. (red)