Video: Tvrdý a Havelka udělali z Miroslava Krobota černého pasažera

Redakce

Dvojice Tvrdý/Havelka, za kterou stojí písničkář a rapper Martin Hůla alias Bonus a Václav Havelka z Please the Trees, loni vydali desku předělávek undergroundových písniček U nás v garáži, s níž teď jezdí po republice. A stihla se Štěpánem Fokem Vodrážkou natočit klip k písničce Co ty jsi zač?, původem od skupiny Dr. Max. Tramvajový klip se inspiroval tím tehdejším, včetně úvodního záběru na tramvajové cvakátko jízdenek.

V hlavní roli je tu herec a režisér Miroslav Krobot, otec Havelkovy ženy Lenky, jejíž opravdový telefonát se objeví na konci klipu. „Pracovali jsme ve studiu a do toho mi volala manželka, chtěla řešit nějaké pojištění. A Martin ten náš návrat do tvrdé reality nahrál,“ směje se Havelka. Krobot ztvárnil nervozního černého pasažera v tramvají plné fosforeskujících lidí čtoucích zvláštní noviny, jehož nakonec zákon (alias Václav Neužil mladší) přeci jen doběhne.

„Noviny jsme v jedné chvíli chtěli vyměnit za mobily, ale nakonec jsme využili Martina Tvrdého a jeho denního povolání grafika. Tenhle klasický tištěný formát a dnes už trochu ohrožený druh má totiž nejradši,“ říká režisér Vodrážka. Dvojici Tvrdý/Havelka můžete slyšet na koncertě v Divadle Archa 18. března. Jako host vystoupí berlínská hudebnice Golden Diskó Ship se svou novou deskou Invisible Bonfire. (red)

 

 

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit