Video: Tvrdý a Havelka udělali z Miroslava Krobota černého pasažera

Redakce

Dvojice Tvrdý/Havelka, za kterou stojí písničkář a rapper Martin Hůla alias Bonus a Václav Havelka z Please the Trees, loni vydali desku předělávek undergroundových písniček U nás v garáži, s níž teď jezdí po republice. A stihla se Štěpánem Fokem Vodrážkou natočit klip k písničce Co ty jsi zač?, původem od skupiny Dr. Max. Tramvajový klip se inspiroval tím tehdejším, včetně úvodního záběru na tramvajové cvakátko jízdenek.

V hlavní roli je tu herec a režisér Miroslav Krobot, otec Havelkovy ženy Lenky, jejíž opravdový telefonát se objeví na konci klipu. „Pracovali jsme ve studiu a do toho mi volala manželka, chtěla řešit nějaké pojištění. A Martin ten náš návrat do tvrdé reality nahrál,“ směje se Havelka. Krobot ztvárnil nervozního černého pasažera v tramvají plné fosforeskujících lidí čtoucích zvláštní noviny, jehož nakonec zákon (alias Václav Neužil mladší) přeci jen doběhne.

„Noviny jsme v jedné chvíli chtěli vyměnit za mobily, ale nakonec jsme využili Martina Tvrdého a jeho denního povolání grafika. Tenhle klasický tištěný formát a dnes už trochu ohrožený druh má totiž nejradši,“ říká režisér Vodrážka. Dvojici Tvrdý/Havelka můžete slyšet na koncertě v Divadle Archa 18. března. Jako host vystoupí berlínská hudebnice Golden Diskó Ship se svou novou deskou Invisible Bonfire. (red)