Xindl X natočil „klip pro dospělé“. V televizi půjde v upravené verzi

Redakce

Mám rytmus jako Klus, klus jako Rytmus/ chceš mi říct, že ne? Tak to zkus!/ A budeš mít funus/
A mimochodem – ta věc, co mi v nohavici plandá/ tak takovýho draka nemá ani Dan Landa.

Písnička Casio Xindla X ze stále ještě aktuálního alba Láska se dočkala klipu, který Xindl a jeho tým v čele s režisérem Jaroslavem Fuitem (jenž točil i Xindlovo video Štědrý večer nastal, na který aktuální klip navazuje) koncipovali jako souboj mezi Ježíškem a Santou. Ti dva se sešli k boji v ringu, nechybí ani polonahé hostesky a jeptišky, které vypadají jako z filmu pro dospělé. V televizi se klip podle Xindlových slov objeví v cenzurované verzi s upraveným textem.

Casio je parodií na machistické texty rapových písní. Vždycky mi přišlo legrační, jak velkohubě se o sobě mluví většina hip – hoperů ve svých písních. Pořád zpívají jenom o tom, jak jsou super, jak maj fejm a jak jednou bomby, zatímco všichni ostatní jsou saláti. Vlastně pro to samé zpívání o tom, jak jsou dobrý, nemají čas nazpívat žádnou pořádnou normální písničku. Z toho si člověk prostě nemůže neudělat legraci,“ říká ke klipu Xindl X a dodává k textu, v němž komentuje některé ze svých kolegů z hudební branže: „Věřím, že pochopí, že to je sranda, a vezou to s humorem."

Hodnocení, jaký klip a písnička jsou, necháme na vás. Jen dodáváme informaci, že Xindl se na podzim bude věnovat rodině a také natáčení nové desky Čecháček Made.

„Žádné písně o lásce na ní tentokrát nenajdete. S tím, co se děje na Hradě, nelze jinak než se vrátit k protestsongům. Bude to víc písničkářská deska, skladby budou v syrovější podobě – bez samplů, bez smyčců, s minimálním nástrojovým obsazením. Tak, jak jsme schopni je zahrát naživo," vysvětluje Xindl X. (sli)