Video: Z melancholického Tunelu Bratrů Orffových se stalo zimní psycho

Redakce

Nedávno jsme psali o velmi zajímavé desce Bratrů Orffových Šero (recenze), k níž pomalu začínají vznikat remixy a klipy. Se svou zimní verzí písničky Tunel se přihlásil spřátelený Luboš Mikula alias Bullerbyne.

„Původně jsem chtěl udělat coververzi songu Tunel úplně elektronickou. Pak jsem si ale řekl, že by bylo škoda dát pryč kytary a většinu nástrojů nakonec použil. Doplnil jsem orchestrální zvuky, přidal těžké, studené monotonní bicí a v refrénu použil klavír, což mi trochu evokovalo Walking In My Shoes od Depeche Mode, takže proto pingpongový míček uprostřed skladby. Ve videu jsem chtěl dát natvrdo něco se zimou, sněhem a vlaky. Objevil jsem krátký osmiminutový film Snow od Geoffreye Jonese z roku 1963, který ukazuje úsilí zaměstnanců British Railways při sněhové kalamitě,“ dodává Bullerbyne k použitým záběrům.

Píseň Tunel původně vznikla podle textu z knihy Nebe pod Berlínem od Jaroslava Rudiše. „Spousta lidí může tunel vnímat jako sebevraždu a jediné východisko, ale jedná se pouze o takovou sebevraždu duševní. V tunelu jsou pořád místa a výklenky, kde se dá schovat,“ dodává kapelník Orffovců Ivan Gajdoš. (sli)