Video: Zpěvačka Winehouse ožije v červenci v dokumentu Amy

Redakce

O tom, že se chystá dokument o Amy Winehouse (1983 – 2011), jsme psali už v únoru, zde je důkaz. Nyní víme podrobnosti: dvouhodinový film s názvem Amy bude mít v britských kinech premiéru 3. července a režíroval ho Asif Kapaida, jenž má za sebou životopisný snímek o brazilském šampionovi ve Formuli 1 Senna. V ČR bude snímek v kinech v srpnu.

K dispozici je i trailer, skládačka střípků Amyna civilního života i divoké kariéry. Amy tu mimo jiné říká, že zpívání vždycky milovala, ale nikdy si nemyslela, že se mu bude věnovat profesionálně. „Zkušení tvůrci za pomoci intimních záběrů vytvořili velmi živý a plastický obraz zpěvaččina vzletu i destruktivního propadu. Nezvykle otevřený a silně emotivní pohled do duše umělkyně na vrcholu své kariéry,“ komentuje film Jakub Němeček z distributorské společnosti Aerofilms.

Dokument ovšem není jedinou vzpomínkou, Amy už má v rodném Camdenu sochu (takhle vypadá) a neustále na ni vzpomíná i kamarád z nejbližších Pete Doherty, jenž přispěl krásnou písničkou Flags of the Old Regime. Poslechněte si ji. (red)