Zrní natočili klip k apokalyptické Rychtě

Redakce

Kladenská skupina Zrní, které se s aktuálním albem Soundtrack ke konci světa daří na všech frontách, dokončila klip k písničce Rychta.  

Prvotní nápad k této skladbě pochází z apokalyptického snu zpěváka Zrní Jana Ungera. „Po velkým stresu jsem najednou ucejtil, že o nic nejde, ani když končí svět. Že nejlepší, co můžu udělat, je stát, smířit se s tím, uklidnit se a rozloučit s ostatníma. V tu chvíli jsem byl absolutně šťastnej. Podstatný není to, co se děje, ale jak se k tomu postavíme,“ říká.  

Příběh videa k Rychtě se začal odvíjet už v minulém roce, kdy na něj kapela od svých fanoušků vybrala téměř čtyřicet tisíc korun. Jeho první zpracování se ale nepovedlo, proto se Zrní klip rozhodli natočit znovu a s novým týmem.

„To, co se za poslední tři týdny během realizace videoklipu odehrálo, pokládám za zázrak a zároveň za neuvěřitelnou zkušenost. Zrní v sobě mají neskutečnou energii a jsem přesvědčený, že i díky tomu se nám podařilo dosáhnout úžasnýho výsledku," říká Adam Vopička z realizačního studia &Flux. (sli)