Vladimír Mišík bude poctěn, dostane desku coverzí. Poslechněte si tu od Květů

Redakce

Vladimír Mišík, jeden z nejvýraznějších českých písničkářů a autor skladeb jako Stříhali dohola malého chlapečka, Variace na renesanční téma, 20 deka duše či Jednohubky dostane album coververzí. Vydavatelství Indies Scope chce tak oslavit letos osmašedesátiletého hudebníka, s jehož písněmi vyrůstaly dvě generace.

Na výsledné nahrávce A Tribute to Vladimír Mišík s datem vydání 9. června se nakonec objeví 22 skladeb, které nahráli Jan P. Muchow, Ille, Jan Spálený & ASPM, Tara Fuki, Mňága & Žďorp, Lesní zvěř, Bratři Orffové, Kieslowski, Boris Carloff, Musica Folklorica, Nylon Jail, Lucie Redlová, Tady to máš, Jarret, Ladě, Jablkoň, Ondřej Galuška, ZVA 12-28 Band, David Stýpka Band, Čankišou, Bran a Květy.

A právě leader kapely Květy Martin E. Kyšperský říká: „Už jsem točil hodně tribute alb, ale účast na tomto projektu byla pro mě z těch nejdůležitějších. Mám v tom fakt citovou investici. Kéž by se mu to alespoň trochu líbilo… S kapelou máme hodně rádi desku Etc…4, která je zcela nedoceněná. Částečně za to může například zvláštní zvuk elektrických bicích, která však naopak nám přijde dost úžasný, a dnes i – překvapivě! – moderní. A v těch skladbách je duch doby. Udělali jsme tedy píseň Návštěvní den, ale jsou v ní kousíčky textu všech ostatních skladeb ze zmiňované desky.“

Kromě výše uvedených kapel vydavatelství oslovilo i další skupiny, o kterých se domnívalo, že by mohly písničky Vladimíra Mišíka předělat zajímavých způsobem: například Tata Bojs, Midi Lidi nebo Calm Season. „Buď ale bohužel neměli čas, nebo jejich vztah k Vladimírovi Mišíkovi nebyl takový, aby udělali coververzi,“ dodává Přemek Štěpánek z Indies. Nakonec se tedy počet „coververzujících“ ustálil na čísle 22. (red)

Poslechněte si Návštěvní den od Květů

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/tracks/199969881″ params=“auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true“ width=“100%“ height=“450″ iframe=“true“ /]