Vladimir Putin zpíval Blueberry Hill. Teď je z toho diskotékový hit

Redakce

Ruské diskotéky mají nový hit. Ne, nemluvíme o písničce Davida Guetty nebo Beyoncé, řeč je o klasice Blueberry Hill Fatse Domina, kterou proslavil Louis Armstrong. S touto písničkou vystoupil koncem roku 2010 ruský premiér Vladimir Putin na velkolepém charitativním koncertě v Petrohradě – a ruská mládež teď netančí na nic jiného.

Nahrávky se totiž chopil populární ruský DJ Smash, který ze skladby připravil šestiminutový track. "Když jsem viděl Putina na internetu, přišlo mi to hrozně lagrační. Skladbu jsem namixoval za den. Bylo to trochu jako žert," řekl Smash. "Teď tu písničku všichni znají a se smíchem ji zpívají," dodal.

Po charitativní akci, na níž Putin zazpíval a zahrál na piano, se vynořily spekulace. Nebylo totiž jasné, zda vybrané peníze opravdu putovaly dětským nemocnicím. Organizátoři tvrdí, že ano, nemocnice si ale stěžovaly, že žádné peníze nedostaly.
V tisku se poté objevily informace, že v Petrohradě  nešlo o charitu, ale o reklamu Putina za pomoci světových hvězd. Na večírku totiž seděli například Gérard Dépardieu, Sharon Stone nebo Monica Belucci. (sli)

Vladimir Putin zpívá Blueberry Hill